Hlavní obsah

Noční vlci navštívili Bratislavu a zamířili do Brna

Členové kontroverzního ruského motorkářského klubu Noční vlci přijeli ve čtvrtek z Budapešti do Bratislavy. Po kladení věnců u památníku sovětských vojáků na Slavíně pokračovali v cestě do Brna. Večer se ubytovali v Rakvicích na Břeclavsku, sdělila Právu mluvčí jihomoravské policie Andrea Cejnková.

Noční vlci navštívili Bratislavu a zamířili do Brna

„Doprovázíme je na našem území. Celkem 42 z nich jsme na dálnici D2 zkontrolovali a vše bylo naprosto bez problémů,“ uvedla Cejnková.

Motorkáře z Ruska při jízdě zvané Cesty vítězství 2017 doprovázejí kolegové ze Slovenska, České republiky, Polska, Německa, Bulharska a Maďarska. „Z Brna pak pokračujeme do Prahy, Drážďan a konečným cílem je Berlín,“ řekl člen klubu Nočních vlků Vitalij Kuzněcov. Motorkáři svou jízdou vzdávají úctu obětem druhé světové války, především vojákům Rudé armády.

Noční vlci v Bratislavě

Foto: Ivan Vilček, Právo

Noční vlci odstartovali svoji jízdu 27. dubna v Moskvě. „Projeli jsme Bělorusko, Slovensko i Polsko. Naše jízda připomíná všem, jaká byla cena za svobodu,“ zdůraznil Kuzněcov. „Chci poděkovat Slovákům za vřelé přijetí. Vidíme, že památníky Rudé armády jsou všude udržované. To není všude,“ dodal.

Noční vlci na bratislavském Slavíně

Foto: Ivan Vilček, Právo

Ruský velvyslanec Alexej Fedotov připomněl, že v průběhu druhé světové války zemřelo při osvobozování Slovenska 63 tisíc vojáků Rudé armády.

Přivítání Nočních vlků v Bratislavě

Foto: Ivan Vilček, Právo

Noční vlci v Bratislavě

Foto: Ivan Vilček, Právo

Na Slavíně přivítalo motorkáře několik desítek lidí. Byl mezi nimi také bývalý slovenský premiér Ján Čarnogurský. Jeden z mužů držel v rukou syrskou vlajku a fotografii syrského prezidenta Bašára Asada.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků