Hlavní obsah
Peter Pellegrini Foto: Facebook Petra Pellegriniho

Nemocný Pellegrini popřel zvěsti, že má koronavirus

Slovenský premiér Peter Pellegrini (Směr-sociální demokracie), který se léčí s infekcí dýchacích cest, důrazně popřel zvěsti, že má koronavirus. „Rozhodně odmítám hoaxové tweety, že mám koronavir. Je to úplný nesmysl,“ napsal předseda slovenské vlády v tweetu.

Peter Pellegrini Foto: Facebook Petra Pellegriniho
Nemocný Pellegrini popřel zvěsti, že má koronavirus

Pellegrini byl v sobotu hospitalizován v bratislavské nemocnici s vysokou horečkou a akutní infekcí horních dýchacích cest. Španělský portál ABC napsal, že slovenský premiér může mít koronavirus a že mohl infikovat nejvyšší evropské představitele na nedávném summitu.

„Pokud se potvrdí, že Pellegrini byl infikovaný koronavirem, hlavy států a předsedové vlád celé Evropy by měli zvážit potřebu podstoupit karanténu v délce dvou týdnů,“ napsal španělský portál.

Milí priatelia, ako vidíte, v najnevhodnejšej chvíli ma zradilo zdravie. Už posledné dva týždne som sa trápil s...

Zveřejnil(a) Peter Pellegrini dne Neděle 23. února 2020

Italský Libero quotidiano v této souvislosti konstatoval, že premiér má zápal plic. „Falešný poplach: slovenský premiér není infikovaný koronavirem,“ napsal portál El Caso, který citoval zprávu slovenského úřadu vlády, že Pellegrini má zápal plic.

Předseda slovenské vlády má už ve středu letět na pracovní cestu do Moskvy.

Pellegrini se nezúčastnil dvou předvolebních diskusí, na nichž nakonec nejsilnější vládní stranu Směr nikdo nezastupoval. Na sociální síti premiér publikoval v neděli fotografii z nemocničního lůžka.

„V nejnevhodnější chvíli mě zradilo zdraví. Poslední týdny jsem se trápil s rozsáhlou infekcí, ale navzdory tomu jsem se snažil v tomto hektickém čase dál pracovat,“ uvedl Pellegrini. Předseda vlády se těsně před hospitalizací zúčastnil svatby své mluvčí Patrície Macíkové.

Slovenské parlamentní volby se konají v sobotu 29. února 2020.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků