Hlavní obsah
Rychlovlak ICE. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Německý strojvedoucí rychlovlaku projel stanici, pak nadýchal 2,5 promile

Německý strojvůdce řídil rychlovlak ICE s 2,5 promile alkoholu. Během úterní jízdy z Hamburku do Lipska pouze projel stanicí ve Wittenbergu, ačkoli tam měl podle jízdního řadu zastavit. Nezvyklý způsob řízení vlaku zarazil průvodčího, který upozornil policii. Ta opilce z vlaku vyvedla.

Rychlovlak ICE. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Německý strojvedoucí rychlovlaku projel stanici, pak nadýchal 2,5 promile

Společnost Deutsche Bahn strojvedoucímu odebrala oprávnění k řízení vlaku a jeho počínání vyšetřuje i policie, informovala ve čtvrtek agentura DPA.

První test na přítomnost alkoholu ukázal téměř 2,5 promile, potvrdila policejní mluvčí Chris Kurpiersová.

Spoj ICE 993 měl v úterý ve 22:11 SEČ zastavit ve Wittenbergu ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko, ale strojvůdce nádražím jenom projel. Průvodčí se obrátil na dva policisty, kteří se vlakem vraceli domů z Berlína. Ti zalarmovali kolegy ze zemské policie, kteří strojvůdce z vlaku na příští zastávce v Bitterfeldu vyvedli.

Hrozí mu pět let žaláře

Cestující, kteří chtěli vystoupit ve Wittenbergu, se museli vrátit nejbližším vlakem. Do ICE nasedl nový strojvůdce a souprava dojela do cílové stanice v Lipsku se zhruba hodinovým zpožděním.

Deutsche Bahn slibuje další pracovněprávní důsledky pro svého zaměstnance. Kromě toho případ vyšetřuje policie. Za ohrožení bezpečnosti železničního provozu muži hrozí pokuta nebo až pětileté vězení

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků