Hlavní obsah

Německý popírač holocaustu byl odsouzen na pět let

Nejznámějšího německého popírače holocaustu Ernsta Zündela ve čtvrtek zemský soud v Mannheimu odsoudil na pět let do vězení. Soudce tak vyhověl požadavku státního zástupce a dal Zündelovi nejvyšší možný trest.

Německý popírač holocaustu byl odsouzen na pět let

Sedmašedesátiletý Zündel žil dříve v USA a v Kanadě, odkud byl v roce 2005 vydán do Německa. V listopadu téhož roku s ním byl zahájen v Mannheimu proces, který se však opakovaně odkládal pro potíže s určením obhájců. Zündel jich měl hned několik, ale soud některé z nich označil za nepřijatelné.

Žalobce Andreas Grossmann v závěrečné řeči poukázal na to, že Zündel dlouhodobě a soustavně popírá ve svých spisech i na webové stránce nezvratně prokázanou skutečnost, že němečtí nacisté zahubili milióny Židů. Zdůraznil, že společnost musí být před takovými osobami, jako je Zündel, chráněna. Zündel sám před soudem nepromluvil a zřekl se i práva na závěrečné slovo.

Ernst Zündel má mezi krajně pravicovými kruhy ve světě řadu stoupenců, kteří argumentují tím, že pouze uplatňuje své právo na svobodu mínění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků