Hlavní obsah

Německo uzavřelo kvůli hrozbě terorismu kopuli Reichstagu

Kopule Reichstagu, kterou denně navštíví v Berlíně 10 000 lidí, byla kvůli nebezpečí teroristického útoku uzavřena, uvedla BBC. Zvýšena byla v Reichstagu, kde zasedají poslanci, i v jeho okolí další bezpečnostní opatření. Podle časopisu Der Spiegel radikálové napojení na al-Káidu plánovali proniknout do budovy a zadržet tam rukojmí.

Německo uzavřelo kvůli hrozbě terorismu kopuli Reichstagu

Der Spiegel uvedl, že německé úřady informoval člověk ze zahraničí. Varoval, že šestičlenná buňka radikálů plánuje útok na Reichstag. Provést ho podle časopisu chce v únoru nebo v březnu příštího roku.

Dva členové buňky jsou podle informátora už v Berlíně, další se pokoušejí do Německa dostat. Je mezi nimi jeden Němec, jeden Turek a jeden člověk ze severní Afriky, uvedl údajně informátor, který byl členem skupiny, ale chtěl ji opustit. Bál se o život a rád by se vrátil do Německa ke své rodině.

Německé úřady ale zprávu Spiegelu nepotvrdily. Podle Jörga Zierckeho z Federálního kriminálního úřadu je situace trochu jiná: „Máme konkrétní detaily od podezřelých, ale žádné konkrétní detaily, že by útok měl být proveden na určitém místě nebo v určité době."

Už minulý týden byla v Německu zpřísněna bezpečnostní opatření kvůli varování, že Německo se na konci listopadu stane terčem útoku. [celá zpráva]

Kopule však nebude uzavřena úplně, ale pouze pro jednotlivce. Skupinové prohlídky s průvodcem budou pokračovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků