Hlavní obsah
Německá ministryně obrany Ursula von der Leyen Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Německo chce nový protiraketový systém MEADS

Německé ministerstvo obrany se rozhodlo zakoupit místo modernizované verze protiraketového systému Patriot americko-evropský komplex MEADS. S odvoláním na nejmenované zdroje to v pátek napsal německý list Süddeutsche Zeitung. Německý resort obrany informaci podle agentury Reuters odmítl potvrdit i vyvrátit.

Německá ministryně obrany Ursula von der Leyen Foto: Hannibal Hanschke, Reuters
Německo chce nový protiraketový systém MEADS

„Rozhodnutí bude učiněno na konci druhého čtvrtletí, jak bylo dříve oznámeno," uvedlo ministerstvo. „Nadále pokračujeme v rozhovorech se všemi výrobci."

Zprávu rovněž nekomentovaly ani americké společnosti Raytheon, která nabízí vylepšenou verzi Patriotu, a Lockheed Martin, která spolu s firmami z Itálie a Německa stojí za systémem MEADS.

MEADS je mobilní systém, který má zajistit obranu před balistickými raketami, ale i letadly a bezpilotními letouny. V uplynulých letech již byl úspěšně odzkoušen a jeho bojové schopnosti jsou podle expertů v některých ohledech až osminásobně účinnější než u jiných protiraketových systémů. Komplex byl při začátku vývoje zamýšlen jako náhrada za systém Patriot, který byl do výzbroje nasazen na počátku 80. let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků