Hlavní obsah

Německo zasáhly extrémní bouřky, fronta se prožene i Českem

Propad teplot minimálně o deset stupňů, vichřice, kdy může vítr v nárazech dosahovat rychlosti až 100 km/h, nebo kroupy o velikosti pingpongových míčků. Takové počasí zažívají v některých částech Německa. Zlom v charakteru počasí má na svědomí vlnící se studená fronta, která postupuje Německem. Ta v noci na čtvrtek zasáhne také na území Česka.

Německo zasáhly extrémní bouřky, fronta se prožene i Českem

Studená fronta přinese postupně na území celé České republiky déšť a místy bouřky.

„Ty mohou být ojediněle doprovázené vydatnějšími srážkami (kolem 20 mm) a zesílením větru na rychlost kolem 70 km/h zejména v Jihočeském kraji, na Vysočině a ve východních Čechách,“ řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

Vzhledem k nasycení půdy vodou z předchozích dešťů mohou nové srážky opět zvednout hladiny menších toků. Aktuálně ale není pro Českou republiku v platnosti žádná výstraha.

Německem se prohnala silná bouře už před několika dny

Foto: ANJA BÖSCHE, Reuters

Bouřky s sebou přinesou ochlazení. „Ve středu teploty kulminují kolem 30 stupňů Celsia, zítra bude na západě území maximálně kolem 20 stupňů,“ dodala Honsová.

Podstatně silnější bouře zažívají v Německu, kde už zvlněná studená fronta začala ovlivňovat počasí po středeční 14. hodině. Silné bouře zasáhly okolí Berlína a Kolína nad Rýnem.

Meteorologové varují před silným krupobitím, kdy by měly padat extrémně velké kroupy, a dostaví se také vichřice. Vítr může v nárazech dosahovat rychlosti až 100 km/h, varovala německá meteorologická služba.

Fronta se má postupně přesouvat na jihovýchod. Během pátku by se mělo počasí uklidnit, ale bude velmi proměnlivé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků