Hlavní obsah
 

Německé dálnice kvůli sněhu stojí, jedna řidička při čekání v koloně zemřela

Dramatická situace se odehrála v noci na čtvrtek na německé dálnici A8. Stovky kamionů a osobních aut komunikaci kvůli kluzkému povrchu a přívalům sněhu zablokovaly. V koloně uvázla také 54letá řidička. Zprovoznění dálnice se ale nedočkala, ve svém voze zemřela, napsal server týdeníku Focus.

 
Německé dálnice kvůli sněhu stojí, jedna řidička při čekání v koloně zemřela

Řidičku bez známek života objevili pracovníci německého Červeného kříže, kteří lidem v kolonách roznášejí horký čaj a přikrývky. Když se podařilo úsek zprovoznit, vybírali zpět půjčené přikrývky. Tak objevili bezvládnou řidičku. Ačkoliv ihned zahájili resuscitaci, všechny pokusy o oživení selhaly, píše server Focus. Přivolaný lékař konstatoval smrt.

K příčinám smrti policie nesdělila žádné podrobnosti, pouze uvedla, že „cizí zavinění je vyloučené“.

Stovky nehod

Problémy v dopravě ovšem přetrvávají i ve čtvrtek. Řada úseků na dálnicích A8, A9, A93, A72 či A20 je uzavřena kvůli masivnímu sněžení a nehodám, píše Focus.

Během čtvrtečního rána registruje policie v saském Chemnitzu stovku nehod s více než 20 zraněnými. Podobná situace vládne v Bavorsku, kde se během čtvrtečního rána stalo přes sto nehod.

Stovky kamionů a osobních vozů uvázly kvůli kluzkému povrchu a přívalům sněhu na dálnici A8. Doprava se zcela zastavila mezi Ulmem a Nellingen v úseku dlouhém 35 kilometrů.

Zasněžená bavorská metropole Mnichov.

Foto: Matthias Schrader, ČTK/AP

Podobná situace panuje na dálnici A9, která spojuje Berlín s Mnichovem. Ve středu večer zablokovalo komunikaci poblíž dálniční křižovatky Hermsdorfer Kreuz zhruba 50 nákladních aut. Během noci se nepodařilo náklaďáky vyprostit a úsek zprovoznit. Řidiči museli strávit noc ve vozech, uvedl mluvčí dálniční policie.

Kolona na dálnici A9 u Hermsdorfu

Foto: Profimedia.cz

Němečtí policisté varují řidiče, aby nevyjížděli, pokud to není nezbytné.

Sníh bude padat minimálně do pondělí

Foto: Lisi Niesner, Reuters

Složitou situaci komplikují především kamiony, které blokují jízdní pruhy nebo příjezdové cesty na mnohých dálničních úsecích. Dopoledne varuje policie před komplikacemi na dálnici A8 z Mnichova ve směru na Salcburk v místě Taufkirchen-Ost, neprůjezdný je pravý pruh mezi Achenmühle a Frasdorfem a mezi Bernau a Feldenem se stala nehoda v levém pruhu.

Úsek dálnice A72 Plauen ve směru na Hof je mezi Dreieck Hochfranken a Hof/Töpen zablokovaný kvůli vzpříčenému kamionu.

Velká kolona je kvůli uježděné vrstvě sněhu na A93 Weiden ve směru na Hof mezi Regnitzlosau a Dreieck Hochfranken.

Sněhové přívaly nejvíce komplikují situaci v dopravě.

Foto: Michael Dalder, Reuters

Velké komplikace čekají na řidiče na dálnici A8 z Mnichova do Stuttgartu mezi Ulm-Ost a Aichelberg v obou směrech a mezi Oberelchingen a Ulm-Ost. Na komunikaci je náledí.

Sníh působí chaos i ve vlakové dopravě. Německý železniční dopravce Deutsche Bahn (DB) varoval cestující před zpožděními a rušením spojů v regionech, kde hustě sněží. Týká se to především tratí do města Lindau na břehu Bodamského jezera či příměstské linky mezi Mnichovem a Tutzingem, kde doprava zcela stojí. Na odklízení sněhu z nádraží v Miesbachu, Schaftlachu a Schliersee nasadili železničáři i bagry.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků