Hlavní obsah
 

Německá prokuratura obvinila útočníka z Lübecku

Německá prokuratura v sobotu obvinila útočníka z autobusu v Lübecku z pokusu o vraždu a dalších trestných činů, včetně vážné újmy na zdraví a žhářství. Útočník je nyní ve vazbě. K motivu svého činu zatím mlčí.

 
Německá prokuratura obvinila útočníka z Lübecku

Útočník v linkovém autobuse v severoněmeckém přístavním městě Lübeck v pátek zranil nožem deset lidí. Zdroje uvádějí, že jedna až tři osoby jsou těžce zraněné. Policie útočníka následně dopadla. Z místa činu se pokoušel utéct a v autobuse zanechal batoh, ze kterého vycházel kouř. [celá zpráva]

Podle dosavadních informací je útočník německo-íránského původu. Německý zpravodajský kanál Spiegel TV citoval mužova otce, podle kterého měl jeho syn psychické problémy, napsala agentura AP.

Svědkyně, která byla v autobuse, útok popsala jako řež. „Jedna z obětí zrovna nabídla místo starší paní, útočník ho tak bodl do hrudi,” citoval Lübecker Nachrichten výpověď ženy.

Incident viděl také jistý 87letý Lothar, který v místě činu bydlí. „Cestující vyskakovali z autobusu a křičeli. Bylo to děsivé. Poté odvezli zraněné. Útočník měl kuchyňský nůž,” řekl Lothar.

Přemohli ho cestující

Útočníka podle prokuratury přemohli cestující, podle původních informací se pokusil uprchnout. V autobuse zanechal batoh, ze kterého vycházel kouř. Na místo proto policie povolala pyrotechnickou jednotku. Ta zjistila, že v batohu je hořlavina, žádnou výbušninu ale nenalezla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků