Hlavní obsah
 

Německá policie provedla v Berlíně razii proti mešitě, kam chodil terorista Amri

Německá policie uskutečnila v úterý ráno v Berlíně rozsáhlou razii a prohledala 24 objektů. Jedním z nich byla i mešita Fussilet 33, kterou navštěvoval i atentátník, Tunisan Amis Amri. Ten krátce před loňskými Vánocemi najel nákladním autem do davu návštěvníků jednoho z berlínských vánočních trhů, napsal server týdeníku Der Spiegel a stanice Deutsche Welle.

 
Německá policie provedla v Berlíně razii proti mešitě, kam chodil terorista Amri

Razie, která začala v šest ráno, se účastnilo na 460 policistů. Prohledali 15 bytů, ale také dvě sídla firem a šest cel ve vazební věznici Tegel a Moabit.  razie se konaly i v V Hamburku a braniborském Rüdersdorfu, kde policisté prohledali po jednom bytu.

Zvláštní jednotky německé policie

Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Zákaz činnosti organizace Fussilet 33 provozující moabitskou mešitu se projednával od roku 2015. Nyní byla činnost zakázána, k čemuž přispěl právě atentát. Žádosti o zákaz soud podle agentury DPA vyhověl v polovině února. Modlitebnu uzavřeli minulý týden sami provozovatelé a vypověděli nájemní smlouvu.

Policie zasahovala hned na několika místech Německa

Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Tunisan Anis Amri ji navštěvoval pravidelně. Naposled v ní byl 19. prosince, kdy spáchal útok na lidi na vánočním trhu.

Policejní dodávka na místě razie

Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Po atentátu policie mešitu prohledala a její emír Ismat D. skončil ve vazbě. I tam ale pokračoval ve výzvách k džihádu a dál radikalizoval muslimy, zejména Turky a Kavkazany.

Zvláštní jednotky německé policie vynášejí předměty z prohledávané budovy.

Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků