Hlavní obsah

Německá ministryně služebním autem na dovolené nepochybila

Německá ministryně zdravotnictví Ulla Schmidtová se neprovinila, když používala svůj služební vůz při dovolené ve Španělsku. Spolkový účetní dvůr, nezávislá instituce finanční kontroly, v sobotu uvedl, že Schmidtová využila auta v souladu s předpisy a že nejde o „žádnou zátěž“ pro německé daňové poplatníky.

Německá ministryně služebním autem na dovolené nepochybila

Skandál vypukl poté, co jí služební mercedes ve Španělsku ukradli. Vyšlo totiž najevo, že požádala řidiče, aby ujel 2 400 kilometrů a byl jí k dispozici. Tvrdila, že převážela služební techniku a měla ve Španělsku i několik služebních jednání.

Schmidtová slíbila, že v budoucnosti bude přísně oddělovat dovolenou od oficiálních povinností, aby se předešlo dalším nedorozuměním.

Kauza přerostla ve velkou politickou aféru, která přišla pro soc. dem. (SPD) v krajně nevhodnou dobu, krátce před závěrem volební kampaně. Schmidtová se předběžně vzdala účasti ve stínové vládě Franka-Waltera Steinmeiera, kandidáta SPD na kancléřský úřad a nynějšího ministra zahraničí.

Steinmeier v sobotu uvedl, že rozhodnutí kontrolního úřadu je jasné a definitivní, a proto je ministryně nadále členkou jeho kompetenčního týmu. „Je zpátky, je součástí mého týmu“ řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků