Hlavní obsah

Němec, který vedl útok davu proti Indům, dostal osm měsíců vězení

Porota v Německu v úterý večer odsoudila třiadvacetiletého muže k osmi měsícům vězení za vedení útoku davu na skupinu osmi Indů ve východní části země, uvedla agentura Reuters.

Němec, který vedl útok davu proti Indům, dostal osm měsíců vězení

„Obviněný byl shledán vinným z podněcování rasové nenávisti a poškozování majetku,“ potvrdila mluvčí soudu. Dav asi 50 lidí zaútočil na muže původem z Indie na trhu v saském Mügelnu v srpnu. Obklíčil je v pizzerii a způsobil jim zranění.

Další tři lidé, kteří se útoku účastnili, byli potrestáni pokutami. Obžaloba nebyla schopná shromáždit dostatek důkazů k tomu, aby mohli před soudem stanout i další podezřelí.

Počet obětí rasistických útoků ze strany přívrženců krajní pravice se v Německu za prvních devět měsíců letošního roku zvýšil o více než čtvrtinu. Na vzestupu jsou také zločiny antisemitů.

Incidenty hrozí zejména ve východním Německu, kde je dvakrát vyšší nezaměstnanost než v západní části, uvedlo minulý týden ministerstvo vnitra. V Sasku působí krajně pravicová strana Národní demokratická strana v tamním parlamentu od roku 2004. Má podporu asi devíti procent voličů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků