Hlavní obsah
Místo ve městě Bottrop, kde Andreas N. najížděl do přistěhovalců. Foto: Marcel Kusch, ČTK/AP

Němec, který na silvestra najížděl do migrantů, skončil na psychiatrii

Němec, který během silvestrovské noci ve městech Bottrop a Essen najížděl autem na cizince, byl z běžné vyšetřovací vazby přeložen do psychiatrického zařízení. V úterý to oznámila agentura DPA. Při svých útocích muž zranil osm lidí.

Místo ve městě Bottrop, kde Andreas N. najížděl do přistěhovalců. Foto: Marcel Kusch, ČTK/AP
Němec, který na silvestra najížděl do migrantů, skončil na psychiatrii

Psychiatr, který 50letého Andrease N. vyšetřoval, dospěl k závěru, že o silvestrovské noci měl výrazně omezenou příčetnost, není podle něho vyloučeno ani to, že jednal v nepříčetnosti.

Muž, který doposud nebyl trestaný, se kvůli psychickým problémům léčil už v minulosti. Muž trpí schizofrenií, podle listu Kölner Stadt-Anzeiger byl v roce 2005 delší dobu na psychiatrické klinice.[celá zpráva]

Andreas N. během svých útoků o silvestrovské noci zranil převážně lidi ze Sýrie a Afghánistánu.Na nový rok skončil ve vazbě za pokus o několikanásobnou vraždu umístěn do vazby.

Při výslechu projevil svou nenávist vůči cizincům, které označoval rasistickými výrazy. Svůj čin označil za „uklízení“.

Stěžoval si, že marně hledal práci a byl odkázaný na podporu ze sociálního programu. Vadilo mu, že přistěhovalci podle něj pobírají stejné dávky, aniž by pro to někdy něco udělali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků