Hlavní obsah
 

Němci plní plány virus nevirus. Takhle strhli věže jaderné elektrárny

Demoliční četa ve čtvrtek brzy ráno strhla dvě chladicí věže nepoužívané jaderné elektrárny ve Philippsburgu na jihozápadě Německa. Země tak podnikla další krok na slíbené cestě k bezjaderné energetice.

 
Němci plní plány virus nevirus. Takhle strhli věže jaderné elektrárny

„V pozadí můžete vidět chladicí věže odstavené jaderné elektrárny ve Philippsburgu. Brzy budou zničeny a to je dobře,“ komentuje na videu agentury Reuters záběry demolice aktivista ekologické organizace Greenpeace Michael Meyer-Krotz.

Chladicí věže byly strženy v 6 hodin ráno. Přesný termín byl utajován, protože panovaly obavy, že by se lidé mohli přijít podívat, což bylo vzhledem k epidemii koronaviru nežádoucí.

Na místě stržených chladicích věží plánuje elektrárenská společnost EnBW vybudovat transformační stanici, která se bude podílet na distribuci elektřiny mezi severním a jižním Německem.

Spolková republika se zavázala, že přestane získávat elektřinu štěpením atomů. Veškeré reaktory přislíbila odstavit do roku 2022. Výpadek dodávek z jaderných elektráren hodlají Němci nahradit dodávkami z obnovitelných zdrojů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků