Hlavní obsah
Airbus A320 společnosti Ural Airlines Foto: Profimedia.cz

Airbus s pasažéry kroužil kvůli závadě přes tři hodiny nad ruským letištěm

U letiště Kolcovo v ruském Jekatěrinburgu kroužil v sobotu přes tři a půl hodiny ve vzduchu airbus A320 aerolinek Ural Airlines se 149 cestujícími na palubě. Původně se hovořilo o 200 lidech. Systémy letadla detekovaly technickou závadu. Nouzové přistání proběhlo úspěšně a všichni pasažéři jsou v pořádku.

Airbus A320 společnosti Ural Airlines Foto: Profimedia.cz
Airbus s pasažéry kroužil kvůli závadě přes tři hodiny nad ruským letištěm

Zpravodajský web e1.ru uvedl, že letadlo přistálo ve 13:35 SEČ. Ve vzduchu bylo od 10:00. Záchranáři na letišti byli připraveni poskytnout první pomoc. Piloti ale nouzové přistání zvládli.

„Letiště nyní funguje bez omezení. Zástupci aerolinek spolupracují s cestujícími,” uvedlo v tiskové zprávě letiště Kolcovo. Odlet náhradní linky je připraven na 15:20 SEČ.

Letadlo hned po vzletu hlásilo technickou závadu. Piloti kroužili ve vzduchu, aby spálili palivo. Museli také snížit nadmořskou výšku, ve které se stroj pohyboval.

Letos v srpnu musel jiný airbus společnosti Ural Airlines nouzově přistát do kukuřičného pole u Moskvy, protože stroji selhaly oba motory. Kapitán Damir Jusupov tímto činem zachránil všech 230 lidí na palubě.

Letadlo kroužilo nad letištěm v Jekatěrinburgu

Foto: Otisk planefinder.net

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků