Hlavní obsah
Psí sádlo Foto: TV Markíza

Na východě Slovenska dělají kvůli sádlu psí zabijačky

Na Slovensku jsou zabíjeny stovky psů, aby se z nich vyrábělo sádlo. To se prodává po celé zemi, a dokonce i v zahraničí. Krutý a nelegální byznys odhalila televize Markíza.

Psí sádlo Foto: TV Markíza
Na východě Slovenska dělají kvůli sádlu psí zabijačky

V obci Chminianske Jakubovany v okrese Prešov je připravena trojnožka jako při normální zabijačce. Při příjezdu televize bylo vše připraveno na zabití psa. Policie, která s televizí do místní osady přijela, jeho zabití zabránila. V okolí však našla několik koster a pozůstatků po zabitých psech.

Místní mluví o psích zabijačkách zcela otevřeně a tvrdí, že kvůli nim je v okolí už velmi málo psů a musí je krást v okolí Popradu a Levoče. „Není to jednoduché sehnat takového psa, který má dostatek tuku. Když je hubený, sádlo z něj neuděláte,“ říkají osadníci, kteří tvrdí, že zákazníků je dostatek, a to nejen na Slovensku.

Lahev psího sádla se prodává od 30 do 50 eur (800 až 1330 korun). Psí sádlo se kromě Slovenska prodává údajně také ve Velké Británii. „Z jednoho psa se dá vyškvařit pět až šest sedmidecilitrových lahví. Je to čisté sádlo,“ říká jeden z osadníků.

Jozef Bíreš ze státní veterinární správy upozornil, že takové počínání je jasně definované jako trestný čin.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků