Hlavní obsah
Plovoucí jeřáb Moguchiy Foto: Profimedia.cz

Na Volze připravují vyzdvižení potopené Bulgarije

Ruští specialisté se připravují na vyzdvižení ztroskotané výletní lodě Bulgarija, která se minulý týden potopila na řece Volze v centrálním Rusku. Potápěči utěsnili trup a na místo již připluly dva mohutné plovoucí jeřáby, které vrak vytáhnou. Zatím není zcela jasné, kdy se tak stane. Místní úřady hovoří o začátku operace v neděli, náměstek ministra dopravy Viktor Olerskij dříve odhadl, že by vyzdvihování lodi mohlo začít v pondělí ráno.

Plovoucí jeřáb Moguchiy Foto: Profimedia.cz
Na Volze připravují vyzdvižení potopené Bulgarije

"Nejprve je třeba pod vodou narovnat trup, a to bude dlouhý proces. Není to práce na jednu hodinu," uvedla agentura ITAR-TASS s odvoláním na experty z operativního štábu. Bulgarija na dně Volhy spočívá na boku.

Bulgarija, postavená v roce 1955 v bývalém Československu, se potopila minulou neděli nedaleko Kazaně při nejhorším říčním neštěstí v Rusku od roku 1983. Podle ministerstva pro mimořádné situace se zachránilo jen 79 z 208 lidí na palubě.

Plovoucí jeřáb Moguchiy vyráží z přístavu Volgograd, aby vyzvedl potopený vrak lodi Bulgaria na řece Volze.

Foto: Profimedia.cz

Potápěči zatím z lodi vytáhli 114 obětí (20 mužů, 66 žen a 28 dětí), dalších 15 lidí (šest mužů, čtyři ženy a pět dětí) se dosud pohřešuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků