Hlavní obsah
Policie na místě činu Foto: TV Markíza

Na Slovensku spáchal sebevraždu bývalý příslušník tajné služby

Bývalý příslušník Slovenské informační služby (SIS) František Böhm, který svědčil v různých případech korupce vysoce postavených prokurátorů, policistů a státních úředníků, spáchal v noci z pátka na sobotu sebevraždu. Slovenská policie potvrdila, že Böhm se zastřelil ranou do hlavy ve svém domě v západoslovenské obci Plavecký Štvrtok.

Policie na místě činu Foto: TV Markíza
Na Slovensku spáchal sebevraždu bývalý příslušník tajné služby

Postřelena byla také jeho manželka, která se mu podle slovenských médií snažila v sebevraždě zabránit.

„Muž měl způsobit střelné zranění ženě a následně se měl sám zastřelit. Muž zraněním na místě podlehl, žena byla se zraněními převezena do jedné z bratislavských nemocnic,“ uvedla policie na sociální síti.

Podle webu hnonline.sk našli policisté při dokumentování události několik střelných zbraní, které Böhm vlastnil legálně. „Je otázka, proč nebyly tyto zbraně zajištěny orgány činnými v trestním řízení, což při závažných obviněních, jakým expříslušník SIS čelil, bývá samozřejmé,“ uvedl web.

Očistec a Jidáš

Devětačtyřicetiletý Böhm byl důležitým svědkem v kauzách Očistec a Jidáš, které se týkaly například nitranského podnikatele Norberta Bödöra, bývalého speciálního prokurátora Dušana Kováčika a bývalého prezidenta policejního sboru Tibora Gašpara. Z korupce bylo obviněno celkem 18 lidí. Böhm svědčil také v případu údajného podplácení policejního exprezidenta Milana Lučanského, který koncem roku 2020 spáchal ve vazbě sebevraždu.

Bývalý člen SIS Böhm byl zadržen policií na podzim 2020 při akci s krycím názvem Boží mlýn. S vyšetřovateli spolupracoval v pozici tzv. kajícníka a v prosinci byl propuštěn.

Böhm byl členem tajné služby, ale po odchodu ze SIS měl donášet informace z bezpečnostních složek skupině z podsvětí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků