Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Na Slovensku roste zájem o zbraně. Výcvik podstupují i celé rodiny

Konflikt na Ukrajině a migrační krize způsobily podle odborníků zvýšený zájem Slováků o nákup zbraní a o výcvik v zacházení se zbraněmi.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Na Slovensku roste zájem o zbraně. Výcvik podstupují i celé rodiny

„Ve srovnání s loňskem jsme zaznamenali 220procentní nárůst lidí, kteří se zúčastňují přípravného kurzu před získáním zbrojního průkazu,“ cituje deník Hospodárske noviny instruktora Gabriela Trojčáka.

Další instruktor, Tibor Kubica, dokonce přiznává, že zvýšené obavy Slováků je cítit i v obchodech se zbraněmi a střelivem. „V posledním období se zvýšil především prodej pistolí,“ říká majitel armyshopu Jozef Vránský.

Akademie, kde se učí zacházet se zbraněmi, navštěvují i celé rodiny. Socioložka Sylvia Porubänová upozorňuje, že lidi denně masírují informace o ohrožení jejich bezpečnosti a majetku.

„Zaznamenáváme také nárůst počtu návštěv u psychiatrů, protože lidé mají strach z migrantů,“ uvedla. Připouští, že uprchlíci nebo válka na Ukrajině můžou být pouze záminkou, aby lidé udělali něco, po čem delší dobu toužili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků