Hlavní obsah
Prosincové zatčení nového bosse sicilské mafie Foto: Reuters

Na Sicílii zatkli dalších sedm bossů mafie

Italská policie zatkla v úterý v Palermu sedm osob z nejvyšších pater sicilské mafie Cosa Nostra, informoval deník La Repubblica. Během předchozího zátahu na počátku prosince skončilo v cele nové kápo všech káp Settima Mineo, nástupce předloni zesnulého Salvatora „Tota” Riiny, a s ním dalších 45 osob.

Prosincové zatčení nového bosse sicilské mafie Foto: Reuters
Na Sicílii zatkli dalších sedm bossů mafie

Dva ze zatčených se rozhodli spolupracovat s policií a úterní zatýkání se zakládalo na informacích, které poskytli, napsala agentura AFP.

„Tito spolupracovníci nehráli druhé housle. Jsou to dvě osoby z vrcholu hierarchie,” zdůraznil palermský prokurátor Francesco Lo Voi. Muži podle něj začali s policií spolupracovat méně než za měsíc po zadržení, což je neobvyklé: „Dokazuje to neúspěch projektu, plánu znovu ustavit cupolu (nejužší vedení sicilské mafie).”

Mezi zatčenými figurují i potomci dvou šéfů historických mafiánských rodin. Prvním z nich je 28letý Leandro Greco, vnuk zesnulého Michela Greka zvaného Papež, který svou přezdívku získal pro svou snahu usmířit znepřátelené frakce sicilské mafie. Druhý z nich, 47letý Calogero Lo Piccolo, je synem někdejšího údajného šéfa sicilské mafie Salvatora Lo Piccola.

Oba se loni 29. května zúčastnili klíčové schůze hlav sicilských mafiánských rodin, na níž byl zvolen nový boss bossů, zlatník Settimo Mineo. Toho policie zatkla v prosinci. Podle deníku La Repubblica se jednotlivé klany chtěly znovu spojit a reorganizovat obchod s drogami i sázení prostřednictvím internetu. Nejužší vedení mohl svolat jen boss bossů Toto Riina, který zemřel v listopadu 2017.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků