Hlavní obsah
 

Muž nocoval na kopuli Svatopetrského chrámu, protestoval proti EU

Muž protestující proti italské vládě, Evropské unii a nadnárodním firmám vyvěsil transparent na kopuli vatikánského Svatopetrského chrámu. Demonstrant v úterý večer nedbal výzev vatikánských strážců pořádku, aby kopuli opustil. Podle agentury APA na vrcholku vatikánské baziliky přenocoval.

 
Muž nocoval na kopuli Svatopetrského chrámu, protestoval proti EU

Sedmačtyřicetiletý podnikatel z Terstu do baziliky pronikl jako běžný turista. Když vystoupal až na monumentální kopuli, vyvěsil obrovský transparent se slogany namířenými proti vládě Maria Montiho a proti EU. "Pryč s Montim, s Evropou a s nadnárodními firmami," stálo na transparentu.

Vatikánští strážci přispěchali na místo incidentu a před očima překvapených turistů muže vyzvali k ukončení protestu. Nespokojenec se ale nevzdal a na zastřešení nejvýznamnějšího katolického chrámu strávil i noc.

Muž na kopuli chrámu přečkal noc.

Foto: Reuters

Muž podle italských médií v Terstu vlastní plovárnu a výstředními protestními akcemi je známý. Na kopuli baziliky svatého Petra protestoval proti EU z výšky 135 metrů už v červenci. Letos v březnu vystoupal na 80 metrů vysoký jeřáb v Terstu a dožadoval se schůzky s italským ministrem pro evropské záležitosti Enzem Moaverem Milanesim; dosáhl tehdy svého a schůzka se uskutečnila na konci dubna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků