Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Mladou Němku osm let zotročovali v Bosně, musela jíst žrádlo pro prasata

Devatenáctiletou Němku osm let věznil a různými způsoby trýznil manželský pár v Bosně. Dívka byla nalezena před deseti dny v lese nedaleko města Kalesija na severovýchodě Bosny a Hercegoviny. Podle státní zástupkyně z Tuzly měla mladá žena mnoho zranění po celém těle a vážila jen 40 kilogramů, informovala dnes agentura DPA.

Foto: Profimedia.cz
Mladou Němku osm let zotročovali v Bosně, musela jíst žrádlo pro prasata

Matka dívky se v minulosti vdala za muže z Bosny, ačkoli ten již měl bosenskou manželku. Němka svoji dceru, které se pravděpodobně jmenuje Karla, přenechala jejímu bosenskému otčímovi.

Bosenský pár dívku údajně osm let nutil k nejtěžší práci na poli, uvedlo státní zastupitelství. Její matka, která prý o všem věděla, ze strachu mlčela. Celou dobu žila v Německu a v Rakousku.

Agentura DPA napsala, že i když má Bosna za sebou krvavou občanskou válku z 90. let, zprávy o tom, jak krutě trýznitelé s dívkou zacházeli, místní média šokovaly.

Jedla krmivo pro prasata

Sousedé tvrdí, že dívka jedla krmivo pro prasata, aby nezemřela hlady. Její otčím proti ní prý štval psy. Údajně ji také vícero mužů pravidelně sexuálně zneužívalo, to se ale zatím podle prokuratury neprokázalo. Zato se potvrdily zprávy médií, že věznitelé s Karlou zacházeli jako s otrokyní, uvedla prokuratura.

Na její případ už dříve upozornil úřady jeden ze sousedů, dítě schované ve sklepě se ale nepodařilo najít. Teprve když se mu Karlu podařilo vyfotografovat, úřady zasáhly. Mladá žena byla nalezena v lese, kde se skryla před svým otčímem.

Dívka se nyní zotavuje v jednom domově pro ženy v Tuzle, její trýznitelé byli podle místních médií zatčeni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků