Hlavní obsah
Jeden z baráků někdejšího nacistického tábora Buchenwald Foto: Profimedia.cz

Migranty v Německu ubytovali i v barácích spadajících pod tábor Buchenwald

Uprchlíci jsou v německém městě Schwerte ubytováváni v opuštěném objektu, který sloužil jako strážní budova v přidruženém táboře někdejšího koncentračního tábora Buchenwald. Na případ upozornil izraelský portál Ynet. Město na západě Německa si záchytný tábor v kontroverzním areálu prosadilo navzdory ostré kritice.

Jeden z baráků někdejšího nacistického tábora Buchenwald Foto: Profimedia.cz
Migranty v Německu ubytovali i v barácích spadajících pod tábor Buchenwald

Město rozhodlo, že jeden z baráků někdejšího nacistického tábora bude obývat 21 uprchlíků. O tomto opatření město Schwerte údajně rozhodlo už v lednu, tedy ještě před vyhrocením současné uprchlické krize. Starosta Heinrich Böckelühr prý rozhodnutí označil jako přiměřené.

Ministerská předsedkyně Severního Porýní-Vestfálska Hannelore Kraftová po rozhovorech se zástupci židovských organizací město marně žádala, aby od plánů ustoupilo. Plány kritizovali také historici a organizace na podporu integrace.

Mladí Eritrejci nemají s historií místa, kde našli přístřeší, problém.

Foto: Profimedia.cz

Pracovní tábor ve Schwerte u Dortmundu administrativně spadal pod neblaze proslulý vyhlazovací koncentrační tábor Buchenwald, který je ale vzdálen přes tři sta kilometrů na východ u Výmaru. Do vnějších táborů byli umísťování lidé určení na nucené práce.

Do samotného koncentračního tábora v Buchenwaldu bylo během 2. světové války deportováno přibližně 250 000 Židů z celé Evropy. Nejméně 56 000 lidí tamní pobyt nepřežilo.

Dvacetiletý Eritrejec Abdurahman Massa ale serveru Ynet řekl, že s historií ubytovny nemá žádný problém. "Já se tu cítím dobře," řekl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků