Hlavní obsah
 

Mallorku sužují lijáky a krupobití, sever Německa vichr

Léto se s jedním z nejoblíbenějších turistických cílů - Mallorkou - loučí přívalovými dešti, krupobitím a silným vichrem, které zasáhly ostrov v úterý. Meteorologové zvýšili varování před bouřkami na nejvyšší červený stupeň, píše agentura DPA. Plánovaný začátek školy byl na některých místech ostrova odložen, uvedla vláda Baleárských ostrovů na Twitteru.

 
Mallorku sužují lijáky a krupobití, sever Německa vichr

V noci na středu bylo varování před extrémním počasím zvýšeno z oranžového stupně na nejvyšší rudý. Podle státní meteorologické služby Aemet celým Baleárám hrozí „bouře a přívalové deště”.

Zranění ani velké škody zatím nahlášeny nebyly, ale hasiči vyjíždějí k popadaným větvím, vyvráceným stromům, zaplaveným domům a komunikacím i lodím, které moře vyvrhlo na břeh. V oblasti Escorky napršelo od úterý 154 litrů na metr čtvereční.

Na letišti v hlavním městě Palma de Mallorca mají mnohé lety zpoždění a některé lety jsou odkloněny na Ibizu. Přívalové deště a silný vítr by měly ostrov sužovat až do čtvrtka.

Bouře na severu Německa

Bouře se silným větrem řádí také na severu Německa. Tamní meteorologická služba vydala varování pro Meklenbursko-Přední Pomořansko, Šlesvicko-Holštýnsko, Hamburk, ale také Braniborsko a Berlín.

Vichr ohrožuje Rostock, Rujánu a také okres Vorpommern-Greifswald. V nárazech by měl dosahovat rychlosti přes 70 km/h.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků