Hlavní obsah
Dvojí bariéra na srbsko-maďarské hranici Foto: MTI

Maďarsko dokončilo výstavbu druhé bariéry na hranicích se Srbskem

Výstavba druhé bariéry na srbsko-maďarské hranici byla dokončena. V diskusním pořadu 180 minut rozhlasové stanice Kossuth Rádió to v pátek řekl maďarský premiér Viktor Orbán.

Dvojí bariéra na srbsko-maďarské hranici Foto: MTI
Maďarsko dokončilo výstavbu druhé bariéry na hranicích se Srbskem

„Je dlouhá 155 kilometrů a vysoká tři metry a je schopná zastavit jakoukoli masu lidí. Je prakticky nepřekonatelná,“ zdůraznil Orbán.

Dvojitý ochranný systém podle Orbána zaručí maďarským občanům bezpečnost na dlouhou dobu.

Orbán konstatoval, že Evropská komise, americký miliardář maďarského původu George Soros a neziskové organizace se snaží přimět maďarskou vládu ke změně migrační politiky.

Foto: MTI

„Chtěli by dosáhnout toho, abychom bariéru zbourali a vpustili na naše území migranty. Soros by chtěl, aby Evropská unie vpustila na své území milión migrantů každý rok,“ tvrdí předseda maďarské vlády.

První části bariéry postavilo Maďarsko v roce 2015 v čase vrcholící migrační krize. Druhá bariéra má ve výbavě tepelná čidla, kamery a tlampače, které na hranici upozorňují v angličtině, srbštině, arabštině, v jazycích urdu a farsí. Mezi oběma liniemi byla vybudována zpevněná silnice, která umožňuje rychlejší pohyb vozidel policie a armády.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků