Hlavní obsah
Zaměstnanec Národního úřadu pro lov a divokou přírodu s divokou kočkou v náručí. Foto: Profimedia.cz

Liščí kočka z Korsiky může být novým druhem

Záhadná divoká kočka, která obývá lesní porosty na středomořském ostrově Korsika, by mohla být zcela novým druhem. Francouzští vědci to oznámili po sledování a odchytu několika těchto zvířat.

Zaměstnanec Národního úřadu pro lov a divokou přírodu s divokou kočkou v náručí. Foto: Profimedia.cz
Liščí kočka z Korsiky může být novým druhem

Šelma se zrzavou srstí s černými pruhy, kterou místní znají pod názvem ghjatttu volpe (liščí kočka), zaujímá v korsickém folkloru důležité místo. Někteří pastevci mají za to, že loví i kozy a ovce. Oproti běžné domácí kočce má podstatně mohutnější konstituci i větší tesáky.

„Věříme, že je to druh noční šelmy, lidem sice známé, avšak vědecky dosud nepopsané, protože je velmi nenápadná a pohybuje se venku v noci,“ řekl rozhlasu France Info Pierre Benedetti z Národního úřadu pro lov a divokou přírodu.

„Jejich DNA je jiná než u evropské divoké kočky (Felis silvestris silvestris), je příbuznější africké lesní kočce (Felis silvestris lybica), čeká nás ale další zkoumání,“ dodal Benedetti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků