Hlavní obsah
 

Letadlu v Rusku se nepodařilo přistát a explodovalo. Zemřelo 62 lidí

Při leteckém neštěstí na jihu Ruska zahynulo 62 lidí. Stroj Boeing 737 nízkonákladové společnosti Flydubai se zřítil během přistávacího manévru. Na palubě byli především turisté, kteří se vraceli z Dubaje. Po dopadu stroj explodoval a trosky začaly podle BBC hořet. Černé skříňky z letadla už byly nalezeny.

 
Letadlu v Rusku se nepodařilo přistát a explodovalo. Zemřelo 62 lidí

První zprávy hovořily o 55 obětech. Stroj se zřítil kolem čtvrté hodiny ráno místního času asi 200 metrů od přistávací dráhy. V oblasti panuje velmi špatné počasí. V době nehody padal déšť se sněhem a foukal velmi silný vítr. Dispečeři některé spoje dokonce odklonili na jiná letiště.

Boeing před přistáním nad letištěm kroužil. Stroj se při explozi roztříštil, kousky letadla jsou až na přistávají dráze.

Podle serveru Ria Novosti se už podařilo najít černé skříňky, které zaznamenávají technické údaje i hovor pilotů v kabině.

Trasa letadla z Dubaje do Rostova na Donu před pokusem o přistání

Foto: Flightradar24.com

Na místo se sjelo asi 700 hasičů, vyšetřovatelé pátrají po černých skříňkách, které mimo jiné upřesní, co se před přistáním dělo v kokpitu.

Příčina neštěstí se šetří. V úvahu připadá špatné počasí, ale také chyba pilota či kombinace obojího.

Mezi oběťmi jsou především Rusové, mezi cestujícími ale byli i tři Ukrajinci, jeden Uzbek a jeden Ind. Podle jiných informací bylo Ukrajinců osm a Indové dva. Posádce velel Řek. Byla mezinárodní a kromě Řeka v ní byl Kolumbijec, Rus nebo Španěl.

Letiště je uzavřeno a plánované lety jsou odkloněny jinam.

Příbuzní cestujících se scházejí na letišti v Rostově na Donu

Foto: Stringer, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků