Hlavní obsah
Letiště Basilej. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Let nad Evropou postihly extrémní turbulence

Na nedělní let z kosovské Prištiny do švýcarské Basileje pasažéři jen tak nezapomenou. Zhruba 30 minut po vzletu postihly Boeing B737-300 bulharské letecké společnosti ALK extrémní turbulence. Zachytila je Mirjeta Bashaová na svůj mobilní telefon.

Letiště Basilej. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Let nad Evropou postihly extrémní turbulence

Na palubě stroje bylo 121 cestujících. Stevardka projížděla s vozíkem uličkou a nabízela nápoj. V té chvíli stroj postihly turbulence. Letuška byla doslova katapultována ke stropu i s vozíkem a nápoje se vylily na cestující. Z úložných prostorů nad sedadly se sypaly věci.

Violent #turbulence aboard a flight from #Pristina, #Kosovo to #EuroAirport in #Basel, #Switzerland on June 16 was strong enough to throw a #flightattendant and her trolley to the ceiling and send them crashing down on passengers, dramatic video taken on board shows. #MirjetaBasha recorded this video aboard the #ALKAirlines flight. She told the Swiss news site 20 Minuten she was convinced the plane was going to crash. Describing the scene she recorded, Basha said, “A flight attendant slammed her trolley on the ceiling. Cups flew around, some were scalded by hot water.” Basha’s husband was among 10 people who were taken for hospital treatment on landing, the airport said.

Zveřejnil(a) Megaplane dne Pondělí 17. června 2019

„Lidé příšerně křičeli a já jsem si myslela, že zemřeme,“ popisuje Bashaová.

Z výpovědí vyplývá, že sedadla některých cestujících byla doslova odtržena od kotevních úchytů.

Silné turbulence trvaly pět minut. Po přistání v Basileji bylo do nemocnice se zraněními převezeno deset lidí.

Letecký personál ale zůstal klidný a situaci se snažil dostat pod kontrolu. Mluvčí společnosti ALK potvrdila, že na letišti v Basileji čekali na stroj hasiči a sanitky.

Anketa
Zažili jste někdy v letadle turbulence?
Ano, výrazné
41.1 %
Jen malé
51 %
Ne
7.9 %
Celkem hlasovalo 933 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků