Hlavní obsah
Harrison Ellmer se rodiči Samanthou Bakerovou a Adamem Ellmerem Foto: Repro telegraph.co.uk

Lékaři odpojili nemocné novorozeně od přístrojů, pak náhle začalo dýchat

Britovi Harrisonu Ellmerovi letos krátce po narození diagnostikovali meningitidu a zdálo se, že pro něj lékaři nemohou nic udělat. V jeho třech týdnech věku jej poslali zemřít do hospicu. Jeho rodiče však poté zažili malý zázrak.

Harrison Ellmer se rodiči Samanthou Bakerovou a Adamem Ellmerem Foto: Repro telegraph.co.uk
Lékaři odpojili nemocné novorozeně od přístrojů, pak náhle začalo dýchat

Rodiče nechali syna odpojit od dýchacího přístroje, poté však začal chlapec dýchat sám a postupně se zotavil. Napsal o tom v pátek britský Telegraph.

Malý Harrison Ellmer se narodil zdravý, krátce poté ale začal mít potíže, a tak s ním jeho dvacetiletá matka Samantha Bakerová odjela do nemocnice v anglickém Rotherhamu. Tam mu lékaři diagnostikovali meningitidu a dokonce ho museli resuscitovat. Stav miminka byl natolik vážný, že ho rodiče nechali přímo v nemocnici narychlo pokřtít. Po sérii CT vyšetření mozku lékaři konstatovali, že chlapci už není pomoci, a tak rodiče zařídili jeho převoz do dětského hospicu, aby mohl zemřít v kruhu rodiny.

Právě tam ho nakonec nechali odpojit od dýchacího přístroje. "Sestra přístroj vypnula a odešla a my jsme se pak jen dívali na našeho chlapečka. Asi 20 minut nikdo neřekl ani slovo. Dívali jsme se, jak dýchá sám, a on dýchal dál a dál a šlo mu to líp a líp. Byl to ta nejšťastnější chvíle v životě," popsala matka zázračné zotavení svého syna.

Teď je chlapci půl roku a daří se mu dobře. V důsledku nemoci sice ohluchl na jedno ucho a prodělal lehkou mozkovou obrnu, jinak se ale podle rodičů vyvíjí jako zdravé děti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků