Hlavní obsah
 

Kvůli dronům nad londýnským letištěm zatkli dva lidi

Britská policie zatkla v pátek večer dva lidi v rámci vyšetřování vypouštění dronů, které v minulých dnech zastavily provoz na londýnském letišti Gatwick. Informovalo o tom vedení policie v hrabství Sussex na svém twitterovém účtu.

 
Kvůli dronům nad londýnským letištěm zatkli dva lidi

Policie zatkla dva lidi v pátek kolem desáté večer místního času (23:00 SEČ). Žádné podrobnosti o zatčených neuvedla. Není ani jasné, zda se už podařilo dopadnout jejich pilota či piloty, policie totiž neuvedla, z čeho podezírá dvě zatčené osoby. Policie dál pokračuje ve vyšetřování „nezákonného použití dronů” a žádá o pomoc lidi žijící u letiště.

„Vyzýváme veřejnost, cestující a obyvatele v okolí Gatwicku, aby byli ostražití a okamžitě nás kontaktovali v případě, že se domnívají, že mají informace, jež by pomohly pachatele dostat před soud,” uvedla policie ve svém prohlášení. „Naše vyšetřování dál pokračuje,” sdělil vyšetřovatel James Collis.

Dodal, že otevřené jsou všechny možnosti, proč se drony u letiště objevily: „Každá linie vyšetřování zůstává otevřená do té doby, dokud si nebudeme jisti, že jsme zmenšili hrozby pro bezpečnost pasažérů.”

Kvůli opakovaným problémům s drony se na druhém nejrušnějším letišti v Británii vůbec nelétalo od středečního večera do pátečního rána, což narušilo plány více než 100 000 pasažérů. Provoz se zastavil celkem na více než 30 hodin, zrušeno bylo 760 letů. Provoz na Gatwicku se pak kvůli dalšímu výskytu dronu na krátko znovu zastavil i v pátek večer. V sobotu by mělo zase fungovat.

Britská média informovala, že ve snaze zabránit dalším problémům byla na letišti nasazena vojenská technika, která zřejmě dokáže dron vystopovat a také narušovat komunikaci s osobou, která jej ovládá.

Úřadům se nicméně stále nepodařilo problémové drony zneškodnit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků