Hlavní obsah
Novorozený princ v náruči vévodkyně Kate Foto: John Stillwell, ČTK/AP

Kensingtonský palác oznámil jméno novorozeného prince

Britská královská rodina oznámila jméno novorozeného prince, syna prince Williama a vévodkyně Kate. Chlapec dostal jméno Louis Arthur Charles.

Novorozený princ v náruči vévodkyně Kate Foto: John Stillwell, ČTK/AP
Kensingtonský palác oznámil jméno novorozeného prince

„Vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením oznamují, že pojmenovali svého syna Louis Arthur Charles,“ uvedl v prohlášení Kensingtonský palác. Známý podle něj bude pod prvním z trojice jmen, které doplní titul prince z Cambridge.

Třetí potomek Williama a Kate je v pořadí pátým následníkem trůnu. Narodil se 23. dubna v porodnici v londýnské části Paddington. Po příchodu na svět vážil 3,8 kilogramu.

Po třech jménech mají také oba Louisovi sourozenci: George Alexander Louis a Charlotte Elizabeth Diana.

Pozornost celého světa

Narození třetího potomka britského prince Williama a vévodkyně Kate na sebe strhlo pozornost celého Spojeného království a gratulace přicházely i z celého světa. Od politiků přes firmy a instituce až po „obyčejné“ lidi.

„Srdečně gratuluji vévodovi a vévodkyni z Cambridge k narození chlapečka. Přeji jim hodně štěstí,“ uvedla například britská premiérka Theresa Mayová.

Britská letecká společnost British Airways vývěskou na letišti Heathrow popřála novorozenci šťastný start do života. Vývěska byla kopií té, kterou umístil u své brány Buckinghamský palác.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků