Hlavní obsah
Boris Kollár Foto: Profimedia.cz

Kauza kolem diplomky šéfa parlamentu otřásá slovenskou vládní koalicí

Šéf slovenského parlamentu Boris Kollár připustil, že jeho hnutí Jsme rodina by kvůli sporům kolem jeho diplomové práce mohlo opustit vládní koalici. „Já nemám jinou možnost, jen odejít z vlády, nemůžu odejít jen z postu předsedy parlamentu,“ uvedl ve středu Kollár.

Boris Kollár Foto: Profimedia.cz
Kauza kolem diplomky šéfa parlamentu otřásá slovenskou vládní koalicí

Předseda hnutí Jsme rodina opětovně zdůrazňuje, že svou diplomovou práci napsal v souladu se zákonem. Kollár trvá na tom, že podle tzv. antiplagiátorského systému opsal „jen“ 24,4 procenta obsahu své práce a údajně do 30 procent je to v pořádku. Předseda parlamentu minulý týden oznámil, že po dobu svého působení v politice nebude používat titul Mgr.

Kollára vyzvaly k odchodu z funkce předsedy parlamentu dvě koaliční strany Za lidi a Svoboda a Solidarita (SaS). Předseda SaS Richard Sulík zdůraznil, že nadále respektují nárok hnutí Jsme rodina na post předsedy parlamentu.

Vládní koalice v současnosti disponuje ústavní většinou 95 hlasů ve 150členném parlamentu. Pokud by hnutí Jsme rodina vládu opustilo, kabinet premiéra Igora Matoviče by nadále disponoval těsnou většinou 78 hlasů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků