Hlavní obsah
Radovan Karadžić u soudu v Haagu Foto: Jerry Lampen, Reuters

Karadžić odmítá vězeňské jídlo, bojí se otravy

Bývalý prezident bosenských Srbů Radovan Karadžić odmítá pozřít jakékoli jídlo z kuchyně vězeňského komplexu v nizozemském Scheveningenu poblíž Haagu. Obává se, že totiž, že by mohl být otráven. S odvoláním na srbský server pressonline.rs to v sobotu uvedla německá televize NDR.

Radovan Karadžić u soudu v Haagu Foto: Jerry Lampen, Reuters
Karadžić odmítá vězeňské jídlo, bojí se otravy

Karadžić, který nedůvěřuje vězeňské správě, podle jednoho ze svých obhájců Milivoje Ivaniševiče už požádal vedení věznice, aby mu umožnilo vlastní přípravu jídel, a rodinu, aby mu přinesla nádobí.

Ivaniševič navštívil Karadžiče před několika dny a našel ho prý ve vynikající fyzické a psychické kondici. "Jeho zdraví není nijak ohroženo, a to navzdory tomu, že jí velmi málo a žije výlučně z rostlinné stravy,“ řekl s tím, že Karadžić se kromě obav z toho, že bude otráven, takto rozhodl distancovat se od haagského tribunálu, protože ho považuje za nezákonný , protisrbský zaměřený a nástroj politické msty.

Kromě toho, že pravidelně cvičí a medituje, Karadžić kromě přípravy na svou obhajobu hodně čte a píše poezii. Chce údajně přepsat román, který se prý nacházel na disketách, jež vyšetřovatelé objevili spolu s přenosmým počíatčem několik dní po jeho červencovém zatčení, na sbírku povídek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků