Hlavní obsah
Policejní expert u vagónu ve stanici Parsons Green Foto: , ČTK/AP

K bombě v Londýně se přihlásil Islámský stát, vyhlášen kritický stupeň

K pumovému útoku v soupravě metra v britské metropoli Londýně se přihlásil Islámský stát (IS). Islamističtí extremisté tak učinili prostřednictvím své agentury Amak, informovala televize SkyNews. Britská vláda současně rozhodla o zvýšení stupně hrozby na nejvyšší.

Policejní expert u vagónu ve stanici Parsons Green Foto: , ČTK/AP
K bombě v Londýně se přihlásil Islámský stát, vyhlášen kritický stupeň

„Může bezprostředně hrozit další útok,“ prohlásila premiérka Theresa Mayová. Doplnila, že k ochraně vybraných, veřejnosti nedostupných míst bude povolána armáda a policie posílí ozbrojené hlídky na veřejných místech včetně veřejné dopravy.

Podomácku vyrobená bomba částečně explodovala ve vlaku během ranní špičky. Odpálena byla prostřednictvím časovače a 29 lidí utrpělo zranění.

Britská policie potvrdila, že šlo o terorismus a údajně zná totožnost útočníka, který prchá. [celá zpráva]

Policejní komisař Mark Rowley v pátek večer oznámil, že vyšetřování, které označil za komplexní, pokračuje. Doplnil, že bomba byla zneškodněna a převezena k dalšímu zkoumání. Vyšetřovatelé také procházejí desítky obrazových materiálů, ať už to jsou záznamy z veřejných kamer nebo záznamy pořízené svědky.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Cestující natočili ve stanici Parsons Green hořící kbelík v tašce ve vagónu metra

Video: Sylvain Pennec, AP

Úřady zatím odpovědnost IS oficiálně nepotvrdily. Islámský stát se hlásí prakticky ke každému útoku islámských radikálů na Západě. Přihlásil se i k srpnovým útokům ve Španělsku, kde teroristická buňka zabila 16 lidí.

Premiérka Mayová ještě odpoledne po zasedání bezpečnostní rady státu uvedla, že varovný stupeň zůstává nezměněn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků