Hlavní obsah
Svíčky a květiny na náměstí Königsplatz v Augsburgu, kde skupina výrostků ubila hasiče. Foto: Puchner Stefan, ČTK

Je to milý a srdečný člověk, popisuje kamarád mladíka, který ubil v Německu hasiče

Německá policie zadržela skupinu sedmi mladíků, kteří v sobotu v bavorském Augsburgu ubili devětačtyřicetiletého hasiče a jeho kamaráda zranili, napsal server týdeníku Focus. Hlavním podezřelým je sedmnáctiletý mladík Halid S., který se narodil v Augsburgu, ale má také turecké a libanonské občanství. Je stíhán za zabití a těžké ublížení na zdraví. Zbytek skupiny policie stíhá za napomáhání trestnému činu zabití.

Svíčky a květiny na náměstí Königsplatz v Augsburgu, kde skupina výrostků ubila hasiče. Foto: Puchner Stefan, ČTK
Je to milý a srdečný člověk, popisuje kamarád mladíka, který ubil v Německu hasiče

Více občanství mají i další lidé ze zadržené skupiny. Jeden sedmnáctiletý mladík má italské, další turecké občanství.

Kamarád hlavního podezřelého v rozhovoru pro televizní stanici RTL prohlásil, že Halid je „milý a srdečný“. Sedmnáctiletého mladíka, který podle policie ubil hasiče, popsal jako člověka, který je ochotný vždy pomoci a „rozdal by se“. Nevěří, že má na svědomí tento brutální čin. „Takhle já Halida neznám,“ dodal. Konfliktům se podle něj vyhýbal. On sám vidí případ spíše jako nehodu.

Hasič Roland S. se vypravil v sobotu večer se svou manželkou a dalším manželským párem na vánoční trhy. Když se večer vraceli přes náměstí Königsplatz, narazili kolem 22.40 na skupinu mladíků. V té chvíli byly ženy vpředu a oba muži za nimi. Skupinka vyřvávala a Roland S. se na mladé obrátil se žádostí, aby se trochu ztišili.

Jeho prosba jen mladíky rozehřála a ti začali rozbíjet lahve o chodník a vyřvávat o to víc. Když je Roland S. s přítelem opět napomenuli, mladíci se na ně vrhli. To zaznamenalo i video z bezpečnostních kamer.

„Pak Roland S. dostal ránu a spadl na zem,“ řekl Gerhard Zintl, šéf kriminální policie z Augsburgu. Následně se útočníci vrhli na druhého muže, který chtěl Rolandovi pomoci. Zmlátili ho a těžce zranili v obličeji. „Útok trval jen pár sekund,“ dodal Zintl.

Pachatelé podle svědků nakonec prchli směrem k vlakovému nádraží. Policie po nich začala hned v sobotu večer pátrat. Během neděle bylo všech sedm podezřelých zadrženo a v pondělí na ně byly uvaleny zatykače.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků