Hlavní obsah
 

Jako když prší kameny. Italové ukázali další záběry devastujícího krupobití

Bouře přinášející bleskové záplavy a krupobití v pondělí v severní Itálii napáchaly zatím nevyčíslené, ale jistě milionové škody. Na záběrech, které rozeslaly tiskové agentury a jež se šíří po internetu, jsou vidět zničená auta, zatopené ulice a zdevastované domy. V Miláně bouře strhla stavební jeřáb na šestipodlažní budovu.

 
Jako když prší kameny. Italové ukázali další záběry devastujícího krupobití

Na videu agentury AP je zachyceno, jak to vypadalo uvnitř kabiny vozu ve chvílích, kdy ho zasypávaly obří kroupy. Čelní skla vozů neměla proti ledové munici šanci.

Na dálnici A1 mezi městy Piacenza a Parma dostala auta přímý zásah. Jako zázrakem se řetězové nehody, které krupobití na dálnici A1 způsobilo, obešly bez vážných zranění a obětí na životech.

Z videa, jež na svém facebookovém profilu zveřejnil server Severe Weather Europe, se zdá, jako by auta někdo zasypal kamením. Kolona zničených aut, kolem nichž postávají bezradní majitelé, čítá stovky metrů.

Brutal giant hail destruction along the highway between Piacenza and Parma, north Italy this afternoon!!

Zveřejnil(a) Severe Weather Europe dne Pondělí 26. července 2021

Extrémní počasí doprovázené kroupami ale způsobilo škody i na dalších místech regionu Emilia-Romagna v severní Itálii.

Na předměstí Milána se na šestipatrovou budovu zřítil výškový stavební jeřáb. Podle informací agentury AP úřady teprve plánují, jak ho odstranit a škody po kolizi opravit.

Jedná se o obytnou budovu s třiceti bytovými jednotkami. Nikomu z lidí, kteří byli v době neštěstí doma, se ale nic nestalo. Celý komplex se následně podařilo rychle evakuovat.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Při krupobití v Miláně se zřítil jeřáb na dům

Video: AP

Škody napáchané pondělní bouří nedaleko Komského jezera v severní Itálii.

Foto: Vigili Del Fuoco, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků