Hlavní obsah
Záchranáři před letištní halou v Bruselu, poničenou výbuchem Foto: Yorick Jansens/Pool, Reuters

Jako by se propadla, dvojčata z Bruselu jsou stále nezvěstná

Mezi těmi, kdo se v úterý ráno nacházeli v odletové hale bruselského letiště, když udeřili teroristé, byla dvojčata Sascha a Alexander Pinczowští. Sourozenci jsou doteď vedeni jako nezvěstní. Když vybuchly bomby, telefonovali zrovna otci.

Záchranáři před letištní halou v Bruselu, poničenou výbuchem Foto: Yorick Jansens/Pool, Reuters
Jako by se propadla, dvojčata z Bruselu jsou stále nezvěstná

„Znělo to, jako by spadli do příkopu,“ popsal pro BBC poslední vteřinu telefonátu otec, který pracuje jako pedagog v nizozemském Maastrichtu. Dvojčata otci volala, že dorazila na letiště a čekají na odbavení.

Sourozenci se vraceli do New Yorku, kde žije jejich matka. Na Facebooku stále visí její úterní výzva: „Stále hledáme Alexandera Pinczowského a jeho sestru Saschu. Jsou nezvěstní od ranního útoku na bruselském letišti“.

Sascha Pinczowská

Foto: Facebook Saschi Pinczowské

Děti v poslední chvíli odběhly

Belgické úřady postupně potvrzují totožnost obětí útoků na letišti a v metru. První potvrzenou obětí byla 37letá Peruánka Adelma Tapia Ruizová, matka tříletých dvojčat. Obě holčičky přežily jako zázrakem.

Těsně před tím, že než atentátníci aktivovali rozbušky, které mohli mít ukryté v černých rukavicích na rukou, se totiž děti rozběhly po letištní hale a jejich otec a manžel Ruizové Christophe Delcambe odběhl za nimi, aby se jim nic nestalo. Jedno z dvojčat zranil výbuch lehce na ruce.

Adelma Marina Tapia Ruizová

Foto: Profimedia.cz

Rodina směřovala na Velikonoce za sestrou Ruizové, která se v New Yorku učí na kuchařku. Jejich bratr na Facebooku napsal: „Je stále těžší pochopit, jak osud sebral život milované osoby. Je to velmi složité popsat bolest, kterou zažíváme, ale vím, že jako starší bratr se musím snažit“.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Nové záběry od stanice bruselského metra krátce po výbuchu

Video: AP

Dělal jsem, co jsem musel, říká řidič

Na letišti zemřelo nejméně 14 lidí, v metru, kde bomba zcela rozmetala druhý vagón soupravy chystající se vyjet ze stanice Maalenbeek, pak dalších 20. Veřejnoprávní stanice RTBF ve středu chválila duchapřítomného řidiče, který hned zastavil a běžel pomáhat zraněným.

„Dělal jsem, co jsem musel. Nic mi nebylo, nebyl jsem zraněný. Postupoval jsem okamžitě podle předpisů, to je všechno, co mohu říct,“ prohlásil Christian Delhasse.

Belgie ve středu uctila oběti minutou ticha a drží třídenní smutek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků