Hlavní obsah
Ruský policista. Ilustrační foto Foto: Tatyana Makeyeva, Reuters

Gang vedený vychovatelkou z mateřské školy zabil v Rusku až 30 lidí

Ruští vyšetřovatelé v Rostovu na Donu ve středu obvinili rodinný gang, přezdívaný v tisku „banda Amazonek”, z banditismu a série vražd. Gang, vedený vychovatelkou z mateřské školy, má prý na svědomí životy až tří desítek lidí, včetně žen, dětí či policistů.

Ruský policista. Ilustrační foto Foto: Tatyana Makeyeva, Reuters
Gang vedený vychovatelkou z mateřské školy zabil v Rusku až 30 lidí

Gang podle verze vyšetřovatelů vytvořila šestačtyřicetiletá učitelka Inessa Tarverdijevová se svým pětatřicetiletým milencem, zubařem Romanem Podkopajevem, starší dcerou Viktorií (25), policistou Sergejem Sinělnikem a jeho manželkou Anastasijí, sestrou Podkopajeva. Členkou ganfu možná byla i mladší dcera Inessy, třináctiletá Anastasija, ta ale ještě nedorostla trestní odpovědnosti.

"Bandité přepadali občany, včetně strážců zákona, s cílem zmocnit se jejich majetku a zbraní. Banda se vyznačovala mimořádnou troufalostí a pečlivou přípravou," tvrdí vyšetřovatelé.

Roman a Inessa akce plánovali a také je vykonávali společně se starší dcerou, zatímco policista a jeho žena zametali stopy. Úřady odhadují, že banda spáchala v posledních pěti letech 18 až 30 vražd.

Policistům se podařilo gang rozbít až 8. září, kdy se Roman a Viktorija se vraceli z loupeže, při které kvůli několika šperkům a lahvím šampaňského zabili manželský pár. Povšimla si jich policejní hlídka a vypukla přestřelka, ve které zahynul zubař i jeden z policistů. Zraněné Viktorii se sice podařilo utéci, ale zakrátko ji policisté zatkli i s matkou a sestrou. Pak se v poutech ocitl i poručík Sinělnik a jeho manželka. Při výsleších prý Inessa prohlásila, že "zločinu ji naučil sám život" a že loupit chodila, "jako druzí chodí do práce, do kanceláře".

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků