Hlavní obsah

Fritzla zlomila až výpověď dcery, říká jeho právník

Středeční soudní stání přineslo průlom v procesu s Josefem Fritzlem, který téměř čtvrt století věznil svou dceru ve sklepení, přičemž ji opakovaně znásilňoval a zplodil s ní sedm dětí. Fritzla emočně zlomilo teprve zhlédnutí výpovědi své dcery, řekl Fritzlův právník Rudolph Mayer.

Fritzla zlomila až výpověď dcery, říká jeho právník

Fritzl hned po zahájení středečního líčení zkorigoval svá dřívější tvrzení a přiznal vinu ve všech bodech obžaloby, tedy i z vraždy, kterou dosud odmítal a za níž mu hrozí doživotí. Příčinou jeho obratu bylo údajně úterní zhlédnutí dceřiny výpovědi na videu [celá zpráva]. 

Fritzlův právník později řekl, že jeho klient měl poprvé možnost spatřit následky svých činů. Emočně ho to prý zlomilo. „Jeho obratem jsem byl velmi, velmi překvapen,“ dodal Mayer.

Podle rakouského tisku se úterního stání účastnili i příslušníci Fritzlovy rodiny.

Psychiatrička: Zopakoval by to

Fritzl by své chování zopakoval, řekla ve středu u soudu v Sankt Pöltenu psychiatrička Adelheid Kastnerová a doporučila, aby porota 73letému Fritzlovi nařídila ochrannou léčbu.

Kastnerová uvedla, že Fritzl má nepřekonatelnou potřebu dominovat a kontrolovat, což prý má kořeny v jeho dětství. Poznamenala, že Fritzl byl nechtěným a nemilovaným dítětem, ovšem inteligentním a odhodlaným mít někoho, kdo bude patřit pouze jemu. Kastnerová doplnila, že Fritzl nemá dostatek citu, ale věděl, že co činí, je špatné.

Josef Fritzl na chvíli odhalil tvář (Reuters/Stream)

Fritzl vylákal svou tehdy 18letou dceru Elisabeth do sklepení jejich domu v Amstettenu v roce 1984. Podle Elisabeth ji nejprve omámil. Věznil ji 24 let, přičemž ji opakovaně znásilňoval. Dcera mu porodila sedm dětí, jedno po porodu v roce 1996 zemřelo a Fritzl jeho tělo spálil. Podle obžaloby se dopustil vraždy nezajištěním lékařské pomoci.
Fritzl manželce zmizení dcery vysvětloval jejím údajným útěkem. Tři děti, které s Elisabeth zplodil se mu podařilo legálně adoptovat a vychovával je ve svém bytě. Zbylé tři děti nikdy nespatřily sluneční světlo až do loňského dubna. Tehdy se případ dostal na veřejnost, když vážně onemocněla dcera Kerstin a musela do nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků