Hlavní obsah
Slovenský premiér Robert Fico Foto: David W Cerny, Reuters

Ficův stav je po operaci dobrý

Slovenský premiér Robert Fico se po páteční operaci v bratislavském kardiologickém centru zotavuje v souladu s očekáváními lékařů. Informovala o tom mluvčí Národního ústavu srdečních a cévních chorob Dobroslava Krajačičová.

Slovenský premiér Robert Fico Foto: David W Cerny, Reuters
Ficův stav je po operaci dobrý

„Pooperační vývoj je dobrý, pan premiér se zotavuje,” uvedla Krajačičová. Fico zůstal na anesteziologicko-resuscitačním oddělení. Hospitalizace na tomto oddělení na dva až čtyři dny po zákroku, který podstoupil premiér, je podle ní zcela běžná.

Předseda slovenské vlády a sociální demokracie (Směr-SD) Fico sám vyhledal kardiologické centrum před téměř dvěma týdny, když si stěžoval na bolesti v hrudníku. [celá zpráva]

Zdravotnické zařízení od začátku hospitalizace Fica bližší informace o jeho zdravotním stavu ani o operaci nesdělilo. Dříve pouze uvedlo, že vyšetření nepotvrdila, ale ani nevyvrátila podezření na infarkt.

Podle listu Denník N lékaři jednapadesátiletému Ficovi kvůli zúženým cévám voperovali dvojnásobný bypass. [celá zpráva]

Plné zotavení do dvou měsíců

Krajačičová řekla, že lékaři Ficovi doporučí lázeňskou léčbu. Návrat k obvyklému způsobu života by mu měl zabrat dva měsíce.

List Plus jeden deň napsal, že Fica o víkendu kromě rodiny navštívil i místopředseda vlády a ministr vnitra Robert Kaliňák.

Fico, který se po březnových volbách stal potřetí slovenským premiérem, kvůli hospitalizaci odřekl kromě jiného návštěvu České republiky. Pondělní jednání kabinetu místo něj vedl Kaliňák.

Další politik po operaci

V pondělí se v bratislavském onkologickém ústavu podrobil operaci žaludku předseda parlamentu Andrej Danko. Poprvé v historii Slovenska dva ze tří nejvyšších ústavních činitelů dočasně nebudou schopni vykonávat své funkce.

Lékaři potvrdili, že Dankovi vyoperovali podezřelý nález na žaludku, který budou lékaři dál zkoumat. Ředitel ústavu Jozef Dolinský předpokládá, že předseda parlamentu zůstane v nemocnici 10 až 14 dní.

Související téma:

Robert Fico

Foto: Francois Lenoir, Reuters

Robert Fico, stejně jako předseda parlamentu a vládní Slovenské národní strany Danko jsou hospitalizováni v době, kdy sněmovna jedná o programovém prohlášení nové koaliční vlády. Očekává se, že poslanci budou o dokumentu a o vyslovení důvěry kabinetu hlasovat ještě tento týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků