Hlavní obsah

Evropská komise prošetřuje možný kartel sedmi aerolinek

Evropská komise zahájila vyšetřování podezření na dvě kartelové dohody uzavřené mezi leteckými společnostmi. Jedna se týká dohod mezi Lufthansou, Air Canada, Continental a United Airlines, kteří jsou členy Star Alinace, druhá pak mezi American Airlines, British Airways a Iberií, které jsou členy One World.

Evropská komise prošetřuje možný kartel sedmi aerolinek

Mluvčí komise Jonathan Todd řekl, že vyšetřování neznamená automaticky existenci přesvědčivých důkazů. Vysvětlil však, proč bylo šetření zahájeno: „Úroveň spolupráce, která se zkoumá, je mnohem vyšší než obvyklá úroveň spolupráce mezi těmito aerolinkami a jinými aeroliniemi, které jsou v aliancích Star a One World."

Dodal také, jakých oblastí se podezření týká: „Zmíněné aerolinky souhlasily, že budou společně připravovat letové řády, určovat kapacitu, ceny a příjmy managementu na transatlantických linkách. Dělí si i příjmy z nich."

Britské aerolinky British Airways podezření popírají. „Jsme přesvědčeni, že euroamerický trh je dost soutěživý, když na něm trvale působí 42 společností.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků