Hlavní obsah
 

Eritrejec, který shodil ženu s dítětem pod vlak, byl uváděn jako učebnicový příklad integrace

Eritrejec, který v pondělí ve Frankfurtu nad Mohanem shodil pod přijíždějící rychlovlak ICE ženu s osmiletým chlapcem, byl uváděn jako učebnicový příklad perfektní integrace, řekl v úterý německý policejní prezident Dieter Romann na tiskové konferenci. Ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) dodal, že jeho případ se dokonce objevoval v nejrůznějších publikacích jako příklad vydařeného zapojení do společnosti, napsal server týdeníku Focus.

 
Eritrejec, který shodil ženu s dítětem pod vlak, byl uváděn jako učebnicový příklad integrace

„Podezřelý se narodil v roce 1979 v Eritreji. Do Švýcarska přicestoval nelegálně v roce 2006. O dva roky později mu byl udělen azyl a muž se velmi dobře integroval,“ uvedl Romann. Eritrejec žijící ve Švýcarsku je ženatý a je otcem tří dětí. Podle informací švýcarských orgánů dobře a tvrdě pracoval. „Muž byl uváděn v publikacích jako příklad úspěšné integrace,“ dodal Seehofer.

Zatím není jasné, proč v pondělí strčil pod koleje ženu s dítětem. Žena se dokázala dostat z kolejiště, ale osmiletý hoch zemřel. Třetí osobou, kterou se pokusil strčit pod vlak, byla 78letá žena. Utrpěla zranění ramene, ale nespadla do kolejiště. Oběti a pachatel se patrně neznali.

Ministr vnitra Horst Seehofer (vlevo) a policejní prezident Dieter Romann

Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Čtyřicetiletý Eritrejec měl podle Romannových informací už minulý čtvrtek ve Švýcarsku napadnout svou sousedku. Ženu ohrožoval nožem, škrtil ji a nakonec ji v jejím bytě zamkl. Byl na něj po celém Švýcarsku vydán zatykač. „Do Německa ale přicestoval legálně,“ uvedl Seehofer.

Muž původem z Eritreje je podezřelý z toho, že pod přijíždějící vlak shodil ženui a jejího osmiletého chlapce. Dítě zemřelo.

Foto: Christoph Reichwein, ČTK/AP

„Mohu vás ujistit, že uděláme vše, co je v našich silách, abychom dosáhli toho, že tento případ bude vyšetřen, a pachatel dostane spravedlivý trest,“ řekl Seehofer. Podezřelému hrozí až doživotí.

Ministr současně ubezpečoval veřejnost, že vláda zajistí na nádraží občanům bezpečnost.

Lidé nosí na místo tragédie na železniční nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem svíčky a květiny.

Foto: Ralph Orlowski, Reuters

„Máme morální odpovědnost za to, abychom zlepšili bezpečnost. K tomu patří i více policistů,“ řekl ministr. Argument, že půjde o vysoké náklady, podle něj neobstojí. Připomněl, že vždy podporoval větší počet bezpečnostních kamer ve veřejných prostorech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků