Hlavní obsah
 

Dvě desítky zraněných, chaos v dopravě. Německo zasáhla silná bouře

Přes dvě desítky zraněných, z nichž čtyři utrpěli vážná poranění, chaos v dopravě, zrušené lety na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem a škody ve výši desítek milionů eur jsou výsledkem silné bouře, která v neděli postihla střední a jižní Německo. Problémy v dopravě přetrvávaly do pondělního rána, letiště ve Frankfurtu pozastavilo odbavování cestujících. Od neděle bylo zrušeno 41 letů, napsala agentura DPA. Nevyšly ani noviny Frankfurter Allgemeine Zeitung.

 
Dvě desítky zraněných, chaos v dopravě. Německo zasáhla silná bouře

Nejvíce zraněných hlásí po bouři Hesensko. Úraz utrpělo 25 lidí. Zranil je většinou padající strom nebo větev. V Gelnhausenu spadl vyvrácený strom na jedoucí auto. Řidič utrpěl těžká zranění hlavy.

V Mainz-Ebersheimu byli dva lidé uvězněni pod padlým stromem, podle policie měli štěstí, vyvázli s lehkými zraněními. Podobné štěstí měl 34letý muž, na jehož stan v kempu v Gustavsburgu spadl 15 metrů vysoký strom. Muž vyvázl jen s lehčím zraněním.

Mnohé silnice jsou uzavřené a nefunguje železniční spojení. Přerušený provoz je na vytížené vlakové trase Mannheim a Frankfurt nad Mohanem, spojení je přerušené mezi Hesenskem a Bavorskem.

Bouře zasáhla také vydavatelství předního německého deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung. Jeho tiskárnu ve Walldorfu poškodil zásah blesku a noviny kvůli tomu nevyšly v papírové podobě. Vydavatelství proto všechny články zveřejnilo zdarma na svých webových stránkách.

Kvůli přerušenému vedení uvázly čtyři stovky cestujících ve vysokorychlostním vlaku ICE. „Vlak neměl elektřinu a zůstal stát na kolejích u města Roth,“ uvedl policejní mluvčí v pondělí ráno. Od půlnoci začali hasiči a policisté cestující postupně evakuovat. Podle vyjádření záchranářů šlo o obtížnou akci vzhledem ke komplikovanému terénu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků