Hlavní obsah
 

Do Španělska budou moci od 7. června volně všichni očkování

Španělsko umožní od 7. června volný vstup do země turistům ze všech zemí, pokud budou mít dokončené očkování proti covidu-19. Uznávat bude všechny vakcíny registrované Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA) nebo Světovou zdravotnickou organizací (WHO), oznámil v pátek španělský premiér Pedro Sánchez.

 
Do Španělska budou moci od 7. června volně všichni očkování

Sánchez také uvedl, že od pondělka budou moci bez kontrol do Španělska turisté z deseti zemí, které vláda zařadila na seznam bezpečných zemí. Je mezi nimi i Velká Británie, jejíž obyvatelé tvořili před pandemií covidu-19 asi pětinu zahraničních turistů ve Španělsku. Bez kontrol testů na koronavirus budou moci od pondělka do Španělska také lidé z Austrálie, Nového Zélandu, Singapuru, Izraele, Jižní Koreje, Thajska, Japonska, Číny a Ruska.

"Španělsku bude potěšením přivítat britské turisty, kteří chtějí přijet do naší země," prohlásil premiér Sánchez na Mezinárodním veletrhu turistiky (Fitur) v Madridu. Větu zopakoval i v angličtině. V roce 2019, tedy před pandemií covidu-19, přijelo do Španělska asi 18 milionů Britů.

Velké naděje

Španělská vláda doufá, že letos přijede do země asi 60 až 70 procent turistů ve srovnání s rokem 2019, kdy to bylo rekordních 83,7 milionu zahraničních turistů.

Sánchez v pátek také přivítal čtvrteční dohodu zemí EU a Evropského parlamentu na "covidových pasech", tedy bezplatném certifikátu v digitální či papírové podobě, který umožní volně po EU cestovat turistům očkovaným či s negativním testem nebo těm, co nemoc prodělali. Pravidla pro ně začnou platit od začátku července. "To nám umožní lepší léto než v roce 2020," řekl také Sánchez.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků