Hlavní obsah
Běženci ve frontě před registračním střediskem v Berlíně Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Do Německa proudí mnohem méně migrantů

Počet lidí, kteří v loňském roce žádali v Německu o azyl, výrazně klesl. Úřady registrovaly 186 644 žadatelů, oznámil v úterý ministr vnitra Thomas de Maiziére. Běženci, kteří nejčastěji žádají v Německu o azyl, pocházejí ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku. Ještě v roce 2015 přitom žádalo o azyl téměř 900 tisíc migrantů.

Běženci ve frontě před registračním střediskem v Berlíně Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
Do Německa proudí mnohem méně migrantů

Na vrcholu migrační krize v roce 2015 přišlo do Německa rekordních 890 tisíc běženců. Od té doby počty pomalu klesají. V roce 2016 jich bylo ještě 280 tisíc, vloni poprvé celkový počet klesl pod 200 tisíc. Do spolkové republiky přicházelo během loňského roku měsíčně v průměru kolem 15 500 běženců.

Největší skupiny imigrantů loni tvořili Syřané (47 434), Iráčané (21 043), Afghánci (12 346), Eritrejci (9524) a Turci (7927). Mezi desítkou nejčastějších národností byli také Íránci, Nigerijci, Somálci, Rusové a skupina lidí, jejichž národnost není zřejmá.

List Süddeutsche Zeitung připomíná, že počet téměř 187 tisíc žadatelů o azyl odpovídá hranici, na které se dohodla konzervativní unie CDU/CSU se sociálními demokraty (SPD) během průzkumných rozhovorů o nové německé vládě. V 28stránkovém dokumentu, který vedení všech tří stran odsouhlasilo, se počítá s tím, že by do Německa mělo přicházet maximálně 180 až 220 tisíc migrantů ročně.

Zatím ale není jasné, jak by nová vláda měla postupovat v případě, že by tato hranice byla překročena. Veškerá azylová řízení by se měla podle dohody uskutečňovat v ústředních centrech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků