Hlavní obsah

Devítiletý chlapec neunesl bídu a chtěl spáchat sebevraždu

Život v bídě už nechtěl snášet devítiletý Dárius a v úterý se ze zoufalství pokusil skočil do řeky Hron v centru Banské Bystrice. V poslední chvíli ho zachytili dva členové městské policie. Kluk matce řekl, že chce umřít, protože se mu ve škole děti posmívají, že je chudý.

Devítiletý chlapec neunesl bídu a chtěl spáchat sebevraždu

Matka Zuzana žije od začátku října se třemi syny - Dáriusem, jedenáctiletým Dávidem a desetiměsíčním Damianem v azylovém domě pro matky s dětmi v Banské Bystrici. Měsíčně dostává čtyři tisíce slovenských korun a za ubytování zaplatí 2500 korun.

Její muž odjel do České republiky a žádné peníze jí neposílá. "Musela jsem opustit byt, protože jsem neměla z čeho platit nájem. Často nemám pro děti ani to nejzákladnější," přiznává Zuzana.

Členové banskobystrické městské policie se rozhodli, že zorganizují pro Zuzanu charitativní sbírku peněz a oblečení. "Chtěli bychom jí zaplatit nájem na rok dopředu," uvedla mluvčí městské policie Žaneta Krišteková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků