Hlavní obsah
Zlatá palma, symbol a hlavní cena festivalu v Cannes. Foto: Regis Duvignau, Reuters

Dělám to ve jménu božím, křičel muž, který střílel na festivalu v Cannes

Policie ve francouzském Cannes zadržela v pátek muže, který vyděsil účastníky práve probíhajícího filmového festivalu, když napadl televizní studio vyzbrojený napodobeninou granátu a pistolí se slepými náboji. Informovala o tom agentura AFP.

Zlatá palma, symbol a hlavní cena festivalu v Cannes. Foto: Regis Duvignau, Reuters
Dělám to ve jménu božím, křičel muž, který střílel na festivalu v Cannes

Incident si nevyžádal žádné zraněné a francouzská televizní stanice Canal+ obnovila vysílání po několikaminutové pauze. Útočník podle policie vypálil dvakrát do vzduchu, když se blížil k improvizovanému studiu na pobřeží Croisette, ze kterého televize informuje o festivalovém dění. Ve studiu v tu dobu zrovna seděli Christopher Waltz, držitel Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmech Hanebný pancharti a Nespoutaný Django, a francouzský herec Daniel Auteuil. Po střelbě vypukla ve shromážděném davu panika, která ovšem rychle pominula.

Podle policie je zadrženému muži 42 let a je patrně "duševně nevyrovnaný". Měl u sebe vyhazovací nůž a při zatýkání křičel: "Dělám to ve jménu božím."

"Bodyguardi skočili přes zátarasy do davu a srazili podezřelého na zem. Všem okolo řekli, ať utíkají pryč, protože ten muž měl v ruce granát," citovala agentura Reuters jednoho ze svědků. Na živých záběrech bylo vidět, jak ze studia utíkají herci i členové filmového štábu a jeden z utíkajících vykřikuje: "Venku někdo střílí."

Větší pozornost médií ovšem v pátek upoutal jiný incident, k němuž v Cannes došlo. Z místního hotelu kdosi ukradl šperky v hodnotě 1,4 milionu dolarů, které si během festivalu měly půjčovat přítomné hvězdy. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků