Hlavní obsah
Předseda extrémně pravicové strany Jobbik Gábor Vona Foto: Profimedia.cz

Člen extrémně pravicové strany půjde na převýchovu k Romovi

Předseda extrémně pravicové strany Jobbik Gábor Vona poslal člena strany Jánose Kötéla na převýchovu do města Hajdúszoboszló. Za svá protiromská vyjádření bude Kötél bydlet tři dny u předsedy místní organizace strany Jobbik Kálmána Jónáse, který je Rom.

Předseda extrémně pravicové strany Jobbik Gábor Vona Foto: Profimedia.cz
Člen extrémně pravicové strany půjde na převýchovu k Romovi

Před časem se Kötél stal členem zastupitelstva města Mezőtúr, když v doplňovacích volbách suverénním způsobem porazil kandidáta vládní strany FIDESZ Lajose Peteho. Člen Jobbiku byl přitom známý ostrými protiromskými výpady na sociálních sítích. Kötél například zveřejnil fotografii pistole, zásobníku a nábojů, které byly označeny za „součástky na převýchovu Cikánů“.

Předseda strany označil tyto protiromské útoky za nepřijatelné a rozhodl o stranickém trestu pro Kötéla. „Pro každého musí byt jasné, že Jobbik nebojuje proti Cikánům, ale proti nepoctivým lidem,“ uvedl Vona. „Věřím, že Kötélovi pomůže, pokud stráví několik dnů u takového poctivého Cikána, jako je Jónás,“ dodal předseda strany Jobbik. Kötél uvedl, že se stranickému trestu podřídí.

Maďarská televize v této souvislosti upozornila, že bydlení u Jónáse asi není ideální místo k převýchově Kötéla, protože romský člen Jobbik měl v minulosti protižidovská prohlášení. Známého rabína Lomó Kövese měl Jónás označit za „izraelitského parazita“.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků