Hlavní obsah
 

Chudému seniorovi, který kradl svíčky na hřbitově, hrozí až 10 let vězení

Neuvěřitelných tři až deset let vězení hrozí důchodci ze slovenské obce Dulovce v okresu Komárno za krádež svíček na místním hřbitově. Policie vyčíslila škodu na deset eur (asi 270 korun).

 
Chudému seniorovi, který kradl svíčky na hřbitově, hrozí až 10 let vězení

„Co mám na to říct. Nenacházím slova. Zaměřují se na takové maličkosti,“ reagoval důchodce na informace, že mu hrozí tak vysoký trest. Policejní mluvčí Božena Bruchterová odůvodnila výši možného trestu tím, že skutek se stal na pietním místě.

Sedmdesátiletý muž žije ve velmi skromných poměrech a ve svém domě nemá ani elektřinu. Na místní hřbitov chodil krást svíčky, aby měl čím svítit. „Hřbitov je blízko a svíčka byla vždy dobrá. Světlo potřebuji, když něco dělám. Když si lehnu, už na tom nezáleží,“ řekl televizi Markíza muž, který se ke krádeži přiznal.

Krádež svíček i pachatele odhalil kamerový systém. Původně dostal důchodce pouze pokutu, ale místní si stěžovali, že jim stále mizí svíčky, a starosta předal případ státní policii. Jeden z okradených považuje desetiletý trest za přehnaný a dal by staříkovi škodu odpracovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků