Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Český pilot narušil vzdušný prostor na slovensko-ukrajinské hranici

Pilot malého sportovního letadla narušil ve středu večer omezený vzdušný prostor na slovensko-ukrajinské hranici. Novinkám to ve čtvrtek potvrdila mluvčí ředitelství hraniční a cizinecké policie v Sobrancích Agnesa Kopernická.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Český pilot narušil vzdušný prostor na slovensko-ukrajinské hranici

Policisté vzápětí objevili na poli u obce Záhor v okresu Sobrance malé sportovní letadlo s českými identifikačními znaky. Pilot, který je občanem České republiky, potvrdil, že na poli přistál kvůli technické poruše.

„V průběhu vyšetřování události kompetentní orgány konstatovaly, že došlo k narušení omezeného vzdušného prostoru,“ uvedla Kopernická.

Omezený přístup do hloubi 10 km

Omezený vzdušný prostor byl na slovensko-ukrajinské hranici vyhlášen v roce 2015 a sahá do hloubi deseti kilometrů do slovenského území. Přelet této oblasti podléhá speciálnímu povolení, o které je nutné požádat nejméně 30 minut před plánovaným letem.

K vyhlášení omezeného vzdušného prostoru došlo kvůli opakujícím se přeletům pašeráckých letadel, kterými z ukrajinské strany přiváželi na Slovensko nejčastěji cigarety, ale i migranty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků